Czy zapalenie trzustki jest niebezpieczne?

Witam miesiac temu wyladowalem w szpitalu z bolami brzucha,usg wykazalo zapalenie trzustki i piasek w woreczku zolciowym.Lekarz zapisal tabletki na tozpuszczanie piasku,ale nic to nie ppmaga nie dawno dostalem bóli do tego mam goraczke czy ten piasek sam sie usunie czy lepiej operacyjnie usunac woreczek zolciowy?czy zapalenie trzustki jest tak ze niebezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak jest niebezpieczne proszę koniecznie ponownie udac się do lekarza prowadzącego leczenie