Czy zapalenie wątroby typu B mogło spowodować depresję?

Dzień dobry jestem w ciąży lekarz zalecił mi zbadanie wątroby wyszło mi Abs ,od dwóch miesięcy mam depresje czy zapalenie wątroby typu B mogło wywołać depresje?Proszę o odpowiedz.

Owszem. Niemal wszystkie choroby somatyczne, w tym WZW B mogą powodować zaburzenia nastroju. Mogą one wynikać za równo z samej trudnej sytuacji związanej z rozpoznaniem choroby jak i być bezpośrednio powodowane przez procesem chorobowym toczącym sie w organizmie. Leczenie pozostaje takie samo. W ciąży podstawą leczenia zaburzeń depresyjnych jest psychoterapia, w ostateczności farmakoterapia.

Dobry Wieczór Pani,

Zapalenie wątroby nie może bezpośrednio spowodować stanu depresyjnego, może w sposób pośredni przyczynić się do obniżenia nastroju z powodu zachorowania.
Zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii, by mogła Pani przepracować wyzwanie zdrowotne.

Z przesłaniem dla Pani pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com