Czy zapalenie żołądka ma wpływ na wypróżnienie i konsystencję stolca?

Witam zwracam się z dość nietypowym zapytaniem ale otóż zdarza mi się oddawać bardzo wielką ilość stolca przy jednym wypróżnieniu plus silne bóle jelit Martwi mnie to trochę.. gdyż ważę 56 kg przy wzroście 173, dodam że jestem leczona na helikobacter czy to może być przyczyną że bakteria ta plus zapalenie żołądka ma wpływ na wypróżnienie i konsystencję stolca ?

Raczej nie. Wpływ na taką sytuację może mieć stan głównie jelita grubego i w tym kierunku należałoby skierować diagnostykę np. wykonać kolonoskopię. Najlepiej z tym problemem należałoby się skonsultować z gastroenterologiem.