Czy zaparcia mogą być spowodowane Hashimoto?

Od jakiegoś czasu mam małe zaparcia ale nie są uciążliwe (wcześniej wypróżniłam się nawet z dwa razy dziennie aktualnie co drugi dzień), jakiś czas temu zauważyłam na papierze podczas podcierania krew świeża nie duża ilość malutko. Potem ona się już nie pojawiała po przy tygodniach ponownie się pojawiła dwa dni pod rząd nadal w małej ilość, dziś chciałam się wypróżnić i poczułam lekki ból w podbrzuszu.... nie wiem czy jest to spowodowane czymś czy dlatego ze się bardzo stresuje tym co się ze mną dzieje i z tego powodu... mam hashimoto aktualnie jej nie leczę czy to może mieć jakiś wpływ na mój stan zdrowia?

Lek. Michał Lenard

Tak, nieleczona choroba Hashimoto może powodować zaparcia. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie podstawowych badań. Zapewne potrzebne będą badania zarówno krwi jak i kału. Na podstawie wyników lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!