Czy zapłodnienie in-vitro wykluczy ryzyko poronienia z powodu fragmentacji plemników?

Fragmentacja DNA plemników znacznie wypływa na zdolność rozrodu. Plemniki z wysoką fragmentacją, czyli wysokim stopniem uszkodzeń w DNA są zdolne do zapłodnienia komórek jajowych, lecz rozwój zarodka może ulec zatrzymaniu jeszcze przed jego implantacją. W przypadku implantacji prawdopodobieństwo wczesnego poronienia jest bardzo wysokie. Czy wynik fragmentacji 30 % i jedno poronienie może wskazywać na tą przyczynę? Czy zapłodnienie in vitro wykluczy ryzyko poronienia z pow. fragmentacjiplemników?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W celu uzyskanie odpowiedzi na to pytanie należy porozmawiać z lekarzem kliniki niepłodności, który będzie Panią kwalifikował do zabiegu.