Czy zapłodnienie jest niemożliwe podczas grzybicy pochwy?

Od roku nie lecze grzybicy pochwy poniewaz panicznie boje sie isc do lekarza. Mam oplawy koloru zoltego codziennie sa bardzo geste i smierdza kwasem,gdy mam okres niekiedy jest on prawie koloru czarnego badz brazowego . W tym czasie moj partner kilka razy probowal mnie zaplodnic lecz bez rezulatu . Czy to oznacza ze jestem bezplodna i co robic?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby stwierdzić niepłodność musi minąć rok w trakcie którego bezskutecznie Państwo starają się o dziecko, a współżyją Państwo regularnie, 2-3 razy w tygodniu. Natomiast wyleczenie infekcji intymnej przed planowaną ciążą jest bardzo ważne. Stan zapalny dróg rodnych może doprowadzić do poronienia, porodu przedwczesnego i innych powikłań. Poza tym i tak jeśli zaszłaby Pani w ciążę, to wizyta u lekarza byłaby konieczna w celu monitorowania przebiegu ciąży. Także mimo wszystko wizyta u ginekologa w tym wypadku jest konieczna, ale nie z powodu niepłodności, tylko z powodu infekcji.