Czy zaprzestać przyjmowanie leku, jeśli źle się po nim czuję?

witam mam 30 lat i od 6 lat zażywam leki na nadcisnienie tetnicze najpierw bralem bisocard 5 ale byly z mocne wiec lekarz zmienil mi na nebicard 5 pół tabletki na dobe ale tez bardzo zle sie czulem o nich caly czas zawroty glowy cisienie 107 /70 105/65 nie moglem sie na niczym skupic i nie mialem na nic sily kilka dni bralem cwiartki tabletki i bylo to samo teraz nie biore juz tydzien w ogóle tabletek i czuje sie dobrze cisnienie 110/70 115/75 czy jest mozliwosc zaprzestania brania tabletek

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien Pan porozmawiać z lekarzem prowadzącym Pana leczenie, gdyż on najlepiej wie, jaka była przyczyna rozpoczęcia leczenia oraz czy zmaga się Pan tylko z nadciśnieniem tętniczym, czy ma jeszcze inne schorzenia. Skoro się Pan dobrze czuje, a ciśnienie jest w normie, myślę, że nie musi aktualnie Pan stosować tabletek. Niemniej proszę mierzyć ciśnienie regularnie i w razie wątpliwości, udać się do lekarza.