Czy zaprzestanie masturbacji pozwoli wrócić do pełnej sprawności seksualnej?

Witam. Masturbacje uprawiam od 2 i pol roku codziennie od 2 do 6 dziennie. Czy zaprzestanie masturbacji sprawi powrot do sprawnosci seksualnej i jak dlugo to musi trwac

Witam. Zaprzestanie masturbacji powinno zdecydowanie pomóc w powrocie do sprawności seksualnej, chociaż czasami nie jest warunkiem wystarczającym i sprawa obniżonej sprawności okazuje się uwarunkowana wieloprzyczynowo. Potrzebny czas to spawa wysoce zindywidualizowana.

Dzień dobry!

Rzeczywiście jest to masturbacja nadmierna, nawykowa, prawdopodobnie z cechami uzależnienia. Właściwą drogą jest konsultacja z psychologiem i rozważenie podjęcia terapii.
Nie jest możliwe odgadnąć, czy, jakie i w jakim tempie zmiany przyniesie sama rezygnacja z masturbacji.

Pozdrawiam!