Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zaprzestanie masturbacji przyniesie efekt?

Witam, mam 19 lat. Mam problem. Związany jest z masturbacją. Sam potrafię osiągnąć szczyt bardzo szybko, lecz w kontakcie z partnerką jest to bardzo oporne. Moge kochać się dosłownie z 40 min, lecz i tak nie moge szczytować. Muszę sobie przy niej pomagać. Czy zaprzestanie masturbacji przyniesie efekt czy raczej szukać pomocy u specjalisty? Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Tzw. wytrysk opóźniony może mieć wiele przyczyn. Nawyki masturbacyjne mogą być jedną z nich, ale istotne znaczenie może mieć także np. sam fakt rozpoczynania życia seksualnego, związanych z tym emocjami i naturalnej konieczności stopniowego oswajania się z sytuacją, wzajemnego poznawania i wypracowywania z partnerką. Nie jest możliwe odgadnąć, czy i jakie efekty przyniosłaby rezygnacja z masturbacji.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
umów wizytę 0

Witam. Zdecydowanie proszę rozpocząć proces zmiany swoich przyzwyczajeń od zaprzestania lub znacznego ograniczenia masturbacji. Jeżeli po 2-3 miesiącach nie nastąpi poprawa Pana zdolności do wytrysku podczas seksu z partnerką proszę udać się na konsultację do seksuologa- lekarza lub psychologa.Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety