Czy zaprzestanie masturbacji to był dobry krok?

Witam, mam 16 lat masturbowałem się wcześniej codziennie i po jakiś 2 latach mój penis się  trochę osłabił przestało mi się  chcieć masturbacji. Słabiej go czułem teraz nie masturbuje się  od 5 miesięcy i chyba wróciło wszystko do normy. Czy to było cos poważnego i czy nie będę miał później problemów w stosunku z kobietami?? Czy czułość penisa gra dużą rolę? Z góry dziękuję za odpowiedź;)

Witam,

Ograniczenie nałogowej masturbacji jest wskazane i warunkuje uzyskane właściwej wrażliwości penisa na bodźce właściwe współżyciu. Czułość penisa na wrażenia dotykowe umożliwia osiąganie satysfakcji ze zbliżenia.
Pozdrawiam.