Czy zaprzestanie masturbacji umożliwi mi podniecenie się podczas zbliżeń z partnerem?

Dzień dobry! Mam problem ze stosunkiem płciowym. Mam 18 lat i współżyje ze swoim chłopakiem od około 4 miesięcy. Jednak nie umiem się podniecić podczas zadnej formy zbliżenia z partnerem. Samej udaje mi się to bez problemu. Masturbuję się niemal codziennie od około 5 lat przed snem i praktycznie zawsze w tej samej pozycji. Czy odstawienie masturbacji polepszy stosunki seksualne z partnerem?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć, jaki będzie efekt samej rezygnacji z masturbacji. Długotrwale utrwalone nawyki masturbacyjne (zawsze ta sama pora, to samo miejsce, ta sama pozycja, rodzaj dotyku itp.) są zazwyczaj dość silne. Większe znaczenie miałoby raczej urozmaicanie zachowań masturbacyjnych i urozmaicanie współżycia z partnerem i przeplatanie tych dwóch wzorców zachowań.

Pozdrawiam!

Istnieje wiele metod pomagających osiągnąć orgazm. 70% kobiet potrzebuje do tego stymulacji łechtaczki (np. palcem swoim lub partnera; językiem, wibratorem itd.). Jeśli masturbowała się Pani w konkretnej pozycji i w określony sposób - konieczne jest powtarzanie podobnych ruchów podczas stosunku. Wizyta u seksuologa byłaby bardzo pomocna, ponieważ ewentualne inne metody trzeba dokładnie omówić. Pozdrawiam serdecznie!

https://terapiaslomka.wordpress.com/