Czy zarażenie dziecka ospą jest dobre?

W przedszkolu do ktorego chodzi moje dziecko kilkoro dzieci chorowalo na ospe. Moj synek jest zdrowy. Slyszalam,ze organizuje sie tzw."ospa party". Czy to dobry pomysl? Moze lepiej nie ryzykowac?

Witam serdecznie. Przechorowanie ospy w wieku dziecięcym daje odporność na tą chorobę w przyszłości, nie mniej jednak nie ma co kusić losu ponieważ jak każda choroba i ta może mieć przebieg inny niż zawsze u dziecka i będzie wymagała np dodatkowej interwencji lekarskiej, leków etc.