Czy zarażenie półpaścem jest niebezpieczne dla kobiety w ciąży?

Dzień dobry, Jestem w 15 tygodniu ciąży, właśnie dowiedziałam się, że u mojego męża zdiagnozowano półpaśca. Ospę wietrzną przechodziłam w wieku 19 lat (teraz mam 28). Czy mogę się od niego zarazić? Czy możemy przebywać/mieszkać podczas choroby w tym samym mieszkaniu?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli Pani chorowała to teoretycznie nie powinna proponuje sprawdzić poziom przeciwciał