Czy zarodek nie rozwija się zbyt wolno?

Witam,
ostatnią miesiączkę miałam 5 kwietnia, w dniach 4 i 6 maja wykonałam testy, które wyszły pozytywnie. Dnia 23 maja miałam wizytę u lekarza, niestety USG pokazało jedynie niewielką "szczelinę". Dostałam skierowanie na badanie beta HCG, które wykonałam 24 maja i kolejne 26. Wynik z 24 maja to 1937, natomiast z 26. - 2748. W dniu 30 maja miałam kolejną wizytę, na której lekarz stwierdził, iż beta HCG przyrasta za wolno. Jednak podczas badania USG pojawił się pęcherzyk z zarodkiem oraz bijące serce. Lekarz stwierdził, że to 6 tydzień.

Niestety, nie znam wielkości pęcherzyka i zarodka. Dodam, że mam 24 lata, czuję się cały czas dobrze, nie maiłam także żadnych krwawień ani plamień. Niepokoję się jednak tym, jakie są rokowania dla utrzymania ciąży? Czy zarodek nie rozwija się zbyt wolno? Czy tak niski przyrost bety jest bardzo niepokojący, a także, jak to możliwe, że jest to dopiero 6 tydzień, skoro 4 maja test wyszedł pozytywnie?

Witam serdecznie!

W dniu wizyty była Pani pod koniec 7 tygodnia ciąży, licząc wg daty ostatniej miesiączki. Wiek ciąży ustalany na podstawie USG opiera się na wielkości dziecka. Jeżeli maluszek rozwija się wolniej lub zapłodnienie nastąpiło później (np. przy nieregularnych cyklach), to tego typu odchylenia mogą występować.

W tak wczesnej ciąży stężenie beta HCG podwaja się co drugi dzień. U Pani wartość ta wzrosła jedynie o około 50%. Wolny przyrost beta HCG i młodsza ciąża wg USG wymaga konsultacji ginekologicznej. Bez informacji na temat wielkości płodu nie mogę powiedzieć nic więcej.
Z dobrych informacji mogę powiedzieć, że bijące serduszko jest dobrym czynnikiem rokowniczym dla rozwijającej się ciąży.

Pozdrawiam