Czy zarośnięta błona dziewicza u dziecka jest problemem?

  Witam, czy zrośnięta błona dziewicza u tygodniowego niemowlęcia to coś poważnego, czy jej usunięcie to jedynie zabieg, a może jest czym się martwić? Czy mała po i przed zabiegiem może mieć kłopoty z oddawaniem moczu? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Dziękuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Zarośnięta błona dziewicza nie powinna sprawiać problemów u niemowlęcia. Jej wycięcie jest niewielkim zabiegiem, który zwykle nie powoduje komplikacji w postaci problemów z oddawaniem moczu.
Zarośnięcie błony dziewiczej staje się problemem, gdy dziecko zaczyna miesiączkować. Krew menstruacyjna nie ma możliwości wydostawania się na zewnątrz, co może doprowadzić do groźnych powikłań.
Szczegóły zabiegu oraz jego następstw może Pani omówić z chirurgiem dziecięcym.