Czy zasady ich przyjmowania kortykosteroidów są tak restrykcyjne jak antybiotyków?

Dzień dobry, chciałam zapytać o stosowanie Benodilu- i ogólnie kortykosteroidów wziewnych. Czy zasady ich przyjmowania są tak restrykcyjne jak antybiotyków? czy trzeba je np. przyjmować minimum kilka dni?

Ciężko mi precyzyjnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, brak danych o wskazaniach do podawania leków. Proponuję przestrzegać zaleceń lekarskich. Pozdrawiam.