Czy zastosowanie aparatu ortodontycznego wpływanie na odsłonięte szyjki zębowe i ubytki dziąseł?

APARAT ORTODONTYCZNY. Zastanawiam się nad wyprostowaniem sobie całego zgryzu i zębów do prawidłowej "normy". Czy można powiedzieć, że prawidłowy zgryz zmniejsza prawdopodobieństwo pojawiania się lub pogłębiania się, a nawet likwidacji takich problemów z zębami jak głównie: ODSŁONIETE SZYJKI ZĘBOWE i UBYTKI DZIĄSEŁ? Czy raczej nie ma takiej zależności? tzn. nawet przy prawidłowym zgryzie problemy z zębami i dziąsłami mogą pojawiać się równie często jak przy wadliwym zgryzie i krzywych zębach?

Witam,
Wada zgryzu predysponuje pacjenta do odsłaniania się szyjek oraz pojawiania ubytków przyszyjkowych i nieprawidłowego starcia zębów. Przy prawidłowym zgryzie mozliwośc powstania opisanych przez Pana dolegliwości jest zminimalizowane najbardziej jak się da. Oczywiście jesli juz ma Pan zmiany to wymagają one leczenia przed leczeniem ortodontycznym lub inaczej zgodnie z zaleceniami ortodonty.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała