Czy zastosowanie u noworodka emulsji do kąpieli zamiast do ciała może wywołać niepożądane efekty?

Po narodzinach dziecka otrzymałem niebieskie pudełko z darmową próbką Emolium - Dermocare (emulsja do kąpieli). Omyłkowo natarłem skórę noworodka (2 tygodnie) emulsją do kąpieli zamiast do ciała. Wykorzystałem połowę 15 ml próbki. Emulsja się wchłonęła w skórę. Chciałbym się zorientować czy takie omyłkowe użycie produktu może wywołać jakieś niepożądane efekty? Wg zaleceń emulsję należy rozpuścić w wodzie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinien Pan po tym umyć dziecko w wodzie i obserwować skórę ale także zachowanie dziecka a w razie jakichkolwiek niepokojących objawów powinien Pan zgłosić się z dzieckiem do lekarza.