Czy zastrzyk antykoncepcyjny może wywołać plamienie?

W sierpniu tamtego roku pierwszy raz dostałam zastrzyk u lekarza. Zrobił mi badania śluzu i USG. Jakiś czas później zauważyłam plamienie,nie wiem czy to objaw tego zastrzyku? Okres ma bardzo często przynajmniej tak myślę, że to czerwone czy brązowe plamienie to okres, a w między czasie tego okresu mam plamienie żółte lub brązowe. Jest to plamienie uciążliwe, ponieważ muszę nosić wkładki higieniczne no i krępujące, gdy mój chłopak starszy troszkę ode mnie widzi wkładkę to myśli, że mam okres i muszę mówić, że muszę nosić te wkładki. Proszę o odpowiedź, bo zawsze się krępowałam spytać o to lekarza ale odważyłam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia międzymiesiączkowe mają różną etiologię. W przypadku Pań stosujących antykoncepcję hormonalnych zawsze bierze się pod uwagę działanie niepożądane przyjmowanego preparatu. Niestety nie jest rozpoznanie właściwe, a jedynie wstępne. Do postawienia właściwej diagnozy konieczna jest wizyta u ginekologa, który po uszczegółowieniu wywiadu oraz badaniu ustali przyczynę plamień.
Napisanie zapytanie było pierwszym drugim krokiem. Teraz musi Pani odważyć się skonsultować z lekarzem w poradni. Sugerowałabym jednak nie odwlekać tego na najbliższe miesiące, gdyż żadne krwawienie międzymiesiączkowe nie jest prawidłowe i wymaga weryfikacji i ewentualnego podjęcia leczenia.

Pozdrawiam