Czy zastrzyki mogą przynieść ulgę przy dyskopatii?

Witam. Proszę o rade. Mam dyskopatie w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa. Czy zastrzyki z witaminy MILGAMMA, przyniosą ulgę i na jak długo? Czy zastrzyki z kolagenu między kręgami są bezpieczne? czy tez mogą przynieść poprawę. ?Dodam,ze od miesiąca zaczęły mi dretwieć ręce i nogi, nie używam leków przeciwbólowych, daje radę.

W stanie ostrym często farmakoterapia jest konieczna. Często zdarza się tak, że Pacjent decyduje się na zastrzyki w stanie łagodnym, który powinien być leczony poprzez fizjoterapią. Farmakoterapia często maskuje problem a nie leczy. Zastrzyki w obszarze kręgosłupa zawsze niosą ze sobą ryzyko. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który oceni Pani stan zdrowia i zaproponuje właściwą terapię. Można spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki