Czy zastrzyki z kwasu hialuronowego wpłyną na kondycję?

Witam, Mam 23 lata, i co może być istotne przytyło mi się w ostatnim roku z 54 kg do 70 (przy 173 cm wzrostu). Biegałam wcześniej, rowerek stacjonarny non stop. Po przerwie (pół roku) od razu przebiegłam 5km. Coś stało się z kolanem. Nie mogłam chodzić. Aktualnie bólu brak, ortopeda stwierdził, że pomogą mi zastrzyki hialuronowe, ponieważ kolano się wytarło. Czy to koniecznie? Nie wpłynie to źle na uprawianie sportu w przyszłości? Czy pomoże?

W przypadku przytycia, zwiększa się ryzyko zmian zwyrodnieniowych w kolanie, zastrzyki z kwasu hialuronowego mają potwierdzone pozytywne działanie w takich przypadkach. Mogą pozytywnie wpłynąć na możliwość uprawiania sportu, propozycja ortopedy jest dobra.