Czy zaszła tam jakaś zmiana kostna?

Mam 193 cm i dość sporą nadwagę (mimo tego dużo ćwiczę około 4 razy w tygodniu) dlatego coraz więcej tej wagi zajmują mięśnia, a tłuszcz staram się spalać. Jednakże pod karkiem utworzyło mi się coś na kształt "zgrubienia", takiego jakby tłuszczowego garba. Zastanawiam się czy jest to spowodowane nadmiarem skóry i tłuszczu czy zaszła tam jakaś zmiana kostna? Wstępnie fizjoterapeuta powiedział, że mamy odczynienia z wdowim garbem, nie za bardzo wiem cóż to takiego jest i gdzie się z tym udać?

Dzień dobry,

tak naprawdę nie widząc Pana można przypuszczać, że każda opcja jest prawdopodobna. Zarówno nadmierna ilość tkanki tłuszczowej jak również garb.
Uwzględniając Pana opis - dużej ilości aktywności fizycznej można sądzić, iż jest to ta 2 opcja.

Można stosować terapię manualną w celu jego redukcji.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga