Czy zatrucie zęba było zasadne?

Witam. W dniu dzisiejszym na dyżurze stomatologicznym został mi zatruty ząb, szóstka na dole ponieważ ból był bardzo rozpierajacy, ząb reagował na ciepło i zimno poprzednio miałam już plombe która została dziś rozwiercona i włożona trutka.Boje się iż ząb mógł zostać zatruty bez powodu.Zab bolał mnie już od ponad tygodnia.Zwracam się z prośbą o pomoc.

Witam,
Wywiad, który Pan przedstawił wskazuje na prawidłowe postępowanie lekarza. Podejrzewam, że lekarz potwierdził Pana odczucia odpowiednimi testami tzn. opukiwanie zęba, czy reakcja na zimno. Aktualnie dąży się do leczenia endodontycznego zębów nie poprzedzonego tzw. zatruwaniem zęba, ale takie zabiegi nie są refundowane przez NFZ w ramach nocnych dyżurów. Z Pana opisu postępowanie lekarza było pawidłowe. Proszę pamiętać, że uśmierzenie bólu to nie koniec leczenia, teraz należy przeleczyć ząb kanałowo i odbudować utracone tkanki. Pozdrawiam