Czy zawroty głowy i zmęczenie wynika za anemii?

Mam zawroty głowy i ogólne zmęczenie czy może być to spowodowane anemią czy czymś poważniejszym?Ciekawe objawy te pojawiły się w pierwszym dniu miesiączki wcześniej tego nie miałam, a badania robiłam do pracy. Hh 12,2 , krwinki czerwone 4,65, hematokryt 37,0; MCV 79,6 (poniżej ), MCH 26,2(poniżej), MCHC 33,0; RDW 15,9 (powyżej); płytki krwi 307, MPV11,2 (powyżej), krwinki białe 8,18, żelazo 26 (normie od 50). Biorę chelat żelaza z apteki. Kiedy nastąpi poprawa?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą być spowodowane anemia, poprawa powinna nastąpić po kilku tygodniach, sugeruję jeszcze stosować dietę bogatą w żelazo czyli czerwone mięso, żółtka jaj, orzechy, natka pietruszki, suszone morele.
Pozdrawiam