Czy zawroty głowy mogą być na tle nerwowym?

Mam 19 lat. Ten rok jest dla mnie stresujacy, poniewaz zostalem pobity, mialem operacje zlamanej zuchwy, matura itd.. Od pewnego momentu pojawiaja sie u mnie zawroty glowy, goraco w klatce, uczucie ucisku w gardle, stres przed omldleniem,strach przed smiercia i wymyslanie setek chorob ktore moge miec. Lezalem tydzien w szpitalu na neurologi. Mialem robiony: tomograf, rezonans, eeg-calkowicie zdrowy, wyniki bardzo dobre. Czy to moze byc cos na lte nerwowym?

Witam!
Jeżeli wszystkie badania łącznie z hospitalizacją nie wyjaśniły przyczyny Pańskich dolegliwości to należy się zastanowić nad tłem nerwicowym. Dodatkowo miał Pan ten rok związany z napięciami emocjonalnymi. Konsultacja psychiatryczna i leczenie problemów nerwicowych: odpowiednia psychoterapia i ew. leki z grupy blokerów wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.