Kobieta , 26 lat Dzień dobry. Moje dolegliwości zaczęły się 8 mies. temu. Pewnego dnia zaczęły się zawroty głowy, osłabienie, nudności oraz ból głowy i ucha promieniujący do szyi i barków. Bóle te są zazwyczaj prawostronne. Miałam wykonane badania krwi, TK i MRI głowy, test na boreliozę, pobierany płyn mózgowo-rdzeniowy, testy na błędnik, wszystko ok. Laryngolog, neurolog, okulista stwierdzają, że wszystko w porządku. Mam zatrzymane 3 ósemki i aparat ortodontyczny. Czy jest możliwość, że to od ósemek?Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W zasadzie nawet trudne położenie zatrzymanych ósemek nie wywołuje takich objawów. W rzadkich wypadkach ucisk na okolicę nerwu w szczęce czy żuchwie może być źródłem niespecyficznych dolegliwości. Jeżeli zęby są zatrzymane, a leczy się Pani ortodontycznie, to i tak radziłabym Pani usunąć zęby mądrości.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy RTG zębów – Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Aparaty ortodontyczne

Retainer - charakterystyka, rodzaje, higiena, wskazania do noszenia

Retainer to aparat ortodontyczny. Jego działanie to nie tylko lepsze samopoczucie i ładniejszy uśmiech, ale również wielkie korzyści dla zdrowia. Jakie wyróżniamy aparaty ortodontyczne? Jak należy dbać o retainer? Jakie są wskazania do noszenia aparatu...