Czy zawroty głowy są powiązane z wyniki badania krwi?

Kobieta, 36 lat. Zawroty głowy, niskie ciśnienie -max 90/60, niskie tętno spoczynkowe 55, kurcze mięśni, czasem drżenie mięśni, bole stawów, sucha skóra, anemia z niedoboru żelaza, niestrawność, mdłości, brak miesiączki. ACTH wynik 8, KORTYZOL 11, TSH 2, FT4 0,55, FT3 0,68, ESTRADIOL 21 PG/ML, FSH 6, LH 4,90, POTAS 5, WAPN 10,30, SÓD 133. Czy moje objawy są powiązane z tymi wynikami? Co może być przyczyną tak złych wyników hormonów? Dodam, że nie odchudzałam się, mam dzieci. Przez ostatni rok byłam 9 razy chora, miałam wysokie gorączki.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą być spowodowane niskim ciśnieniem, anemią, nieprawidłowymi stężeniami hormonów. Do ustalenia przyczyny takiego stanu rzeczy konieczna będzie dodatkowa diagnostyka. Wyniki powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który skieruje Panią na dalsze leczenie. Pozdrawiam!