Czy zawsze liczne pęcherzyki w jajnikach oznaczają PCOS?

Czy zawsze liczne pęcherzyki w jajnikach oznaczają PCOS? Jeszcze trochę muszę poczekać na badania krwi i się boję. Mam uregulowaną subkliniczną niedoczynność tarczycy, zapalenie tarczycy. Około 17 roku życia zaczęły się problemy z cyklem - okres co 2 miesiące. Tabletki antykoncepcyjne brałam 4 lata. Teraz nie biorę - 8 miesięcy bez okresu, brak endometrium i liczne pęcherzyki w jajnikach.

Lek. Katarzyna Szymczak

Muszą być jeszcze spełnione inne kryteria, same pęcherzyki jeszcze o niczym nie przesądzają.
Pozdrawiam