Czy zazdrość chłopaka jest uzasadniona?

Witam, mam chlopaka od miesiąca, ale dziś zauważyłam coś co mnie zaniepokoilo. Dostałam zaproszenie na 18 urodziny bliskiej przyjaciółki, tyle że samą. Chłopak mnie nie chce puścić bo będą sami single i to bardzo dużo a prawie nikogo nie znam. Czy jego postawa jest naturalna? pozdrawiam bardzo serdecznie

Każdy związek opiera się o zaufanie. Hasło "nie chce mnie puścić" z zaufaniem nie ma nic wspólnego. Nie jest to naturalna postawa, może wynikać z różnych lękow czy kompleksów - stąd od razu warto je z chłopakiem omówić i znaleźć rozwiązanie. Pozdrawiam

Witam. Ponieważ związek jest jeszcze "świeży", zachowanie Pani chłopaka może wynikać z tego, że jeszcze nie czuje się pewnie, jeszcze nie dowierza, że jest dla Pani "tym wybranym". Jeśli jest Pani pewna, że inni mężczyźni Pani nie interesują, proszę mu to dobitnie powiedzieć, ale proszę pamiętać, że ma Pani pełne prawo iść na imprezę sama. Pozdrawiam!

Dzień dobry, rozumiem że pani chłopak boi się o panią, jednak zaufanie w związku jest sprawą bardzo istotną. W życiu i pani i partner będziecie ciągle spotykali inne osoby "singli" i to nie znaczy że się rozstaniecie. Pozdrawiam.

Jak to "nie chce mnie puścić?" Nie może odgraniczać w tym, gdzie ma Pani iść lub nie - musimy sami decydować o naszym postępowaniu i sami ponosić konsekwencje. Oczywiście, będąc w związku trzeba liczyć sie z z drugą osobą, jej pragnieniami i obawami - rozmawiać o tym i brać pod uwagę, ale decyzje podjąć samodzielnie i odpowiedzialnie. W tej sytuacji - co sprawia,że Pani chłopak nie chce, aby Pani tam poszła? : brak zaufania, wyobrażenie,że ktoś panią " poderwie" i mu zabierze...( co zakłada,że Pani nie będzie potrafiła się oprzeć) - a tej pewności na pewno nie nabierze trzymając panią z dala od innych " singli" . Wszystko tu opiera sie na zaufaniu . Trzeba czasu , aby je zbudować, a możne je zbudować dając wolność - inaczej się nie da.
Pozdrawiam
P.S. Na mojej stronie www.pomocpsycholog.pl jest test o miłości w związku - zapraszam