Zapytaj lekarza

1 , 0 1 7 , 5 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zażycie dużej dawki estrogenów powoduje trwałe osłabienie erekcji?

Czy wzięcie przez faceta dużej dawki estrogenów powoduje trwałe osłabienie erekcji czy tylko chwilowe czy przyjemność z masturbacji dotykanie się też sprawia mniejszą przyjemność bo jak wiadomo penis nie musi być całkiem twardy by odczuwać przyjemności
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Seksualność zależy od wielu czynników, tak więc reakcja organizmu męskiego na dużą dawkę estrogenów może być różna i nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. W praktyce klinicznej w przypadku uszkodzenia komórki wątrobowej uaktywnia się szlak metaboliczny zamieniający androgeny (testosteron) na estrogeny i są są wtedy wysokie poziomy estradiolu. Sytuację taką widzimy na przykład w nadużywaniu alkoholu, sterydów na siłowniach (dawki wielokrotnie wyższe od używanych w medycynie) i w wielu innych przypadkach. U człowieka należy zawsze brać pod uwagę czynnik psychiczny. Zakłócenie hormonalne może już nie istnieć, a skutki kliniczne nadal trwają u części osób! Warto dodać, że wpływ hormonów na receptory w Centralnym Układzie Nerwowym nie jest jeszcze do końca znany. A odczucia przyjemności odpowiada "ośrodek nagrody" w mózgu. Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.com, Poznań. 6/17

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy