Czy zażycie kropli żołądkowych z dziurawcem jest powodem wcześniejszego skąpego krwawienia?

Witam, biorę 3 opakowanie tabletek Jeanine (wcześniej brałam Yaz) w tym miesiącu krwawienie wystąpiło 9 dni przed planowanym, dopiero dzisiaj przypomniałam sobie ,że zażyłam 2 tygodnie temu krople żołądkowe (przez dwa dni, jedna dawka na dzień) ,które jak spojrzałam teraz miały w składzie dziurawiec. Czy to jest powód tego wcześniejszego krwawienia (skąpe krwawienie)? Czy mam brać do końca tabletki potem zrobić tą tygodniową przerwę i zacząć następne opakowanie(do końca zostały mi 3 tabletki)? Czy w ogóle mogę spodziewać się teraz krwawienia z odstawienia gdy te rozpoczęło się wcześniej? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Lek. Michał Lenard

Trudno powiedzieć, czy krople żołądkowe miały wpływ na wystąpienie krwawienia. Sugeruję zażyć wszystkie tabletki i zgodnie z planem zrobić tygodniową przerwę. Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić pomimo obecnego, skąpego krwawienia. Pozdrawiam!