Czy zażycie tabletki antykoncepcyjnej przed miesiączką wpływa na skuteczność leku?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Gdy pojawiły się pierwsze ślady krwi, wzięłam tabletkę. Jednak zastanawiam się, czy to nie było krwawienie przed miesiączką. Jeśli wzięłam tabletkę za wcześnie, to czy wpływa to na skuteczność leku?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie, w tej sytuacji proszę normalnie kontynuować przyjmowanie tabletek.