Czy zażywać lek na toksoplazmozę?

Witam! Jestem w 25 tyg. ciąży, proszę o konsultację w sprawie toksoplazmozy. Dnia 16.12.11: IgG 277 dodatni IU/l; IgM dodatni. Kolejne wyniki pokazały: w kl. IgM 0,130. Co oznacza według skali: ujemny0,50; wątpliwy 0,5-0,59; dodatni 0,60 i powyżej; w kl.IgG 6,60 IU/ml. Według skali: 1,6 ujemny, wątpliwy 1,6-2,9 i dodatni 3,0 i powyżej. Wykonałam awidność, która dała wynik przeciwciał w kl IgG 0,44 przy skali: niska - poniżej 0,200; graniczna 0,2,,-0,300; wysoka powyżej 0,300; Wysoka awidność powyżej 0,3 wyklucza zakażenie w ciągu ostatnich miesięcy. Bardzo proszę o radę, czy powinnam zażywać ROVOMECYNĘ? Pozdrawiam:)

Witam serdecznie!
Niestety nie podała Pani wartości IgM z pierwszego badania, co uniemożliwia dokładną interpretację. Jeśli dobrze rozumiem, poziom IgM obniżył się. W podobnych sytuacjach zawsze zaleca się oznaczenie awidności przeciwciał. W Pani przypadku awidność została oznaczona jako wysoka, a zatem do zakażenia doszło toksoplazmozą ponad 3 miesiące temu. Jedynie niska awidność pozwala na rozpoznanie infekcji i jest wskazaniem do rozpoczęcia leczenia.
Powyższy wynik powinien być przedstawiony lekarzowi prowadzącemu ciążę, który będzie mógł dokładnie przeanalizować tendencję spadkową przeciwciał w klasie IgM.
Pozdrawiam