Czy zażywanie Izopropanolu przez długi czas może być przyczyną zakrzepów krwi?

Witam Chcialem zapytac czy uzywanie izopropanolu w pracy przez dlugi czas tj. przez 3 miesiace, 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu moze byc przyczna zakrzepow krwi np. w plucach. Dodam, ze w warunkach dosc ekstremalnych tj. w wysokiej temperaturze i przy braku wlasciwej wentylacji. Dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Odwodnienie może sprzyjać zakrzepicy żylnej. Jeśli chodzi o samo zatrucie izopropanolem to może mieć wiele negatywnych skutków, również ogólnoustrojowych (częściej jednak mogą dotyczyć zaburzeń oddychania i nne niż powodować zakrzepicę żylną)