Czy zażywanie leków Ircolon, Spasmolina, Contix i Debutir wpłynie na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczności. Wczoraj byłam u lekarza, ponieważ miałam duże problemu z żołądkiem, cały czas mnie bolał. I lekarz wypisał mi następujące leki: Ircolon, Spasmolina, Contix i Debutir.I tu pojawia się moje pytanie czy zażywanie tych leków codziennie jak kazano mogą wpłynąć na skuteczność antykoncepcji? Czy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres brania ich ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane leki nie wpływają na skuteczność antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.