Czy zażywanie morwy białej przy odchudzaniu jest szkodliwe?

Witam, mam pytanie. Czy zażywanie leku jakim jest Morwa biała przy odchudzaniu jet szkodliwe? Dostałam od mamy, ale z pewnością nie chce sie truć lekami, tylko zdrowo schudnąć. wiec stad pytanie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Morwa biała nie jest lekiem tylko suplementem diety. Ekstrakt z morwy białej wpływa na poziom cukru w organizmie (obniżając go). Jest on polecany głównie osobom chorującym na cukrzycę i w stadium przedcukrzycowym. Nie ma on istotnego wpływu na odchudzanie.
Nie zaleca się stosowania suplementów diety i witaminowych bez wskazań. Nadmiar każdej substancji może być szkodliwy. Dlatego też w przypadku odchudzania sugeruję skupić się na zbilansowaniu diety i codziennej aktywności fizycznej.