Czy zażywanie w 4 tyg. ciąży tabletek Fluoxentine na depresję jest szkodliwe dla dziecka?

Witam serdecznie czy zażywanie w 4 tyg. ciąży tabletek Fluoxentine na depresję jest szkodliwe dla dziecka? Jeśli tak to jakie może to nieść zagrożenie? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Justyna

Witam,
depresja jest na tyle poważnym zaburzeniem,że wymaga wsparcia psychicznego.Prosze napisać,jaka jest Pani sytuacja życiowa ,albo nawiązać w tej sprawie bezpośredni kontakt ze specjalistą.Leki w tak wczesnym okresie ciąży mogą mieć wpływ na rozwijający się system nerwowy dziecka,więc lekarz na pewno weżmie to pod uwagę i skieruje Panią do psychoterapeuty.
Pozdrawiam ciepło i jestem dobrej mysli.