Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zażywanie witam dla sportowców jest bezpieczne?

Witam Cierpię na niedobór witamin w organizmie z tego powodu zakupiłem witaminy firmy Olimp które jak się okazało po zakupie przewyższają dzienne zapotrzebowanie o kilkaset procent z uwagi iż są to witaminy dla sportowców. Czy zażywanie ich jest bezpieczne?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Witam,

Pierwszym ważnym czynnikiem który powinien Pan zrealizować to dostarczenie witamin ze składników odżywczych, jedzenia. Następnie w celu stwierdzenia których witamin brakuje wykonanie badań. Kiedy nie jest możliwe uzupełnienie któryś ze składników z diety, można starać się wspomóc suplementami. Niestety nie zastąpią one odpowiednio zbilansowanego jadłospisu. Dodatkowo warto zastanowić się skąd taki niedobór się pojawił i co jest jego przyczyną. Sama suplementacja nie jest rozwiązaniem trudności z którą się Pan zmierza.

W celu weryfikacji czy mogą Panu zaszkodzić potrzebne jest indywidualne zapoznanie się z Pana stanem zdrowia.

Serdecznie pozdrawiam Robert Lipert Dietetyk Mój Dietetyk Lublin

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego posiadający specjalizację z Żywienia Człowieka.
0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Dzień dobry! W przypadku niedoborów witaminowych zaleca się przyjmowanie suplementów, lecz wybór witamin dla sportowców nie jest odpowiedni. Ze względu na ich skład specjalnie przygotowany na zapotrzebowanie osób trenujących. W takim wypadku osoby, które nie trenują mogą przyjmować zbyt wiele witamin, których nie potrzebują i dodatkowo obciążają pracę nerek. Jeżeli chodzi o wybór odpowiednich suplementów to wszystko zależy od stopnia niedoborów, ale w takim przypadku najlepiej skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu i wykonać badania biochemiczne krwi. Wtedy odpowiednie witaminy dobierze lekarz. Poza tym należałoby się przyjrzeć Pana diecie, gdyż nie pisze Pan skąd się u Pana ten problem pojawił. Może wystarczy odpowiednio dobrana dieta aby pomóc Panu z niedoborem witamin. Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia. Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu! Pozdrawiam serdecznie! Monika Frank, Dietetyk www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl tel. 696 884 351

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety