Czy zażywanie witaminy D oraz K2 w jakiś sposób może pomóc w przypadku stożka rogówki?

Czy zażywanie witaminy D oraz K2 w jakiś sposób może pomóc w przypadku stożka rogówki? Dziękuję za odpowiedź

Witam.nie ma dowodów na ten temat. Te witaminy wybitnie wzmacniają układ kostny zwiększając wchłanianie wapnia. Rogowka jest zbudowana z pat typów kolagenu wiec pośrednio nie zaszkodzi łykać jeżeli ma Pan niedobory masy kostnej. Pozdrawiam serdecznie