Czy zbytnie odchylenie członka w wzwodzie może spowodować jakieś uszkodzenie?

Mam 16 lat. Czasem się masturbuję. Czytałem artykuł o prawidłowym wzwodzie. Ale zastanawia mnie, czy np. podczas stosunku i przy zbytnim odchyleniu członka może coś się stać? Aha. I jeszcze przy okazji. Słyszałem kiedyś, że zbyt częste masturbacje mogą skończyć się impotencją. Czy jest to prawda?
16 LAT ponad rok temu

Witam,
W trakcie wzwodu może dojść do 3 fizjologicznych wykrzywień prącia. Najczęściej występują skrzywienia boczne, w lewą lub w prawą stronę, ale może dojść odchylenia prącia w górę. W skrajnych przypadkacj penis układa się równolegle do kości miednicy. Tak jak wspomniałam sytuacja ta jest fizjologiczna i nie wymaga leczenia. Jeśli możesz odciągnąć penisa w dół bez dolegliwości bólowych nie powinieneś mieć problemów ze współżyciem.
Nadmierna masturbacja niesie za sobą ryzyko problemów ze wzwodem w trakcie zbliżenia z kobietą. Wiąże się to z przyzwyczajeniem do jednego bodźca, a w konsekwencji jedynego źródła satysfakcji.
Pozdrawiam.