Czy zdjęcie RTG ma wpływ na jajniki?

Witam, wczoraj w szpitalu w UK zrobiono mi przeswietlenie stawu skokowego lewej stopy, bez żadnego fartucha ochronnego czy innej osłony na brzuch. Jestem kobietą, 22 lata, na pewno nie jestem w ciąży. Mam pytanie, czy taki rentgen ma wpływ na jajniki, czy nie będę miała problemu z zajściem w ciążę w przyszłości?

Witam serdecznie,

Nie powinno to mieć wpływu, aczkolwiek trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Sugeruje udać się do Pracowni RTG, w którym badanie było wykonywane i porozmawiać na ten temat z radiologiem.

Pozdrawiam.