Czy zdjęcie RTG pokaże guza w obrębie jamy brzusznej?
Czy zdjecie rtg jamy brzusznej pokaże potencjalnego guza w obrębie jamy brzusznej?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Wszystko zależy od wielkości i umiejscowienia guza. Bardziej diagnostycznymi badaniami w przypadku diagnostyki schorzeń jamy brzusznej jest USG, Tomografia komputerowa czy badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny).
Pozdrawiam.