Czy zdrowe jest stosowanie oleju kokosowego?

Czy olej kokosowy jest zdrowy? - spotkałam się z przeciwstawnymi opiniami. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,

Wszystko zależy w jakiej ilości? Jak często? W jakim celu? Rozpatrywanie czy coś jest zdrowe czy niezdrowe nie jest właściwym podejściem. Powinniśmy produkt rozpatrywać w kategorii czy jest odpowiedni/wskazany lub niewskazany „dla mnie”. Olej kokosowy nie zawiera cholesterolu. Nadaje się do smażenia, jest korzystniejszy aniżeli smalec. Proszę pamiętać, że pomimo wszelkich za i przeciw jest to tłuszcz a każdy tłuszcz w nadmiarze będzie szkodził.

Dzień dobry,

u osób zdrowych może być stosowany zamiennie z innymi olejami. Nie należy go nadużywać. Posiada nasycone kwasy tłuszczowe więc nadaje się do smażenia.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,
czyta Pani różne opinie ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Olej kokosowy u osób zdrowych może być stosowany wymiennie z innymi tłuszczami jednak zawiera on tłuszcze nasycone i u osób starszych oraz z problemami miażdżycowymi należy z nim uważać.
Olej tak jak i inne produkty powinien być stosowany rozsądnie i nie w nadmarze. Słyszałam nawet, że niektóre osoby smarują grubą warstwą oleju kokosowego pieczywo, aby tylko dostarczyć go w dużej ilości w diecie - nie widzę celowości takiego działania. Olej kokosowy nie ma nadzwyczajnych właściwości. Przypisywanie mu leczniczych cech jest jedynie chwytem marketingowym.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk