Czy zdrowo sie odchudzam? Nie będzie efektu jo-jo?

Od 14 maja zaczęłam się odchudzać. Mam 158 cm i ważyłam 61,30 kg. Kupiłam sobie tabletki wspomagające "Linea" Jadłam 3 posiłki dziennie i codziennie biegałam w domu po 30 minut. + czasem ćwiczenia. Posiłki nie przekraczały 1000 kcal. Przez 3 tygodnie schudłam 4 kg. Teraz obecnie waga wskazuje 57 kg. Chce schudnąć jeszcze 2 kg i jestem teraz na stabilizacji. Jem 4 posiłki i 1200 kcal. Codziennie ćwiczę ćwiczenia z internetu, na różne partie ciała, zaczynając od góry do dołu. Czy uda mi się schudnąć na takich zasadach do 26 czerwca jeszcze 2 kg? Przykładowy jadłospis. Śn. (w szkole) - kromka chleba z serem ziołowym + herbata 250 ml Ob. woreczek ryżu z truskawkami i bananem + jogurt muesli Pod. 2 batoniki petitki Lu Go Kol. 125 ml jogurtu naturalnego. Jestem najedzona i nie chodzę głodna. Jak myślicie czy będzie jo-jo i czy schudnę te 2 kg do 26 czerwca? Dobrze się odchudzam?
ponad rok temu

Witam,

Utrata masy ciała jest prawidłowa i nie powinien wystąpić efekt jojo. Do 26 czerwca możesz stracić jeszcze 1 -2kg. Mimo to Twoja dieta jest niedoborowa. Nie ma w niej warzyw ani białka pochodzącego z mięsa czy ryb. Powinnaś wiedzieć, że codziennie bez względu na to czy się odchudzamy czy nie, powinniśmy jeść:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)

Pozdrawiam.