Czy zdrowo się odżywiam?

Witam! Zastanawiam się, czy moje odżywianie jest normalne. Na śniadanie zjadam ser biały 0% i mleko, także mleko 0%, czasem zjem chleb pełnoziarnisty, ser żółty, pleśniowy etc., muesli, kaszę z mlekiem, jajecznicę, nie jem mięsa, czasem ryby. Na obiad jadam warzywa gotowane, duszone, surowe oraz czasami sięgam po owoce. Dużo się ruszam, mam bardzo dużo energii i żadnych problemów z przyswajaniem wiedzy, nie wypadają mi włosy, ani nie jestem osłabiona fizycznie. Mam 23 lata 163 cm, ważę ok. 45 kg. Dodam, że nie chcę przytyć, akceptuję się w pełni. Moim zmartwieniem jest, czy mam dużo witamin, czy nie przytyję. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Twój wskaźnik masy ciała (BMI) ma bardzo niską wartość – 16,9 kg/m2. Anoreksję rozpoznaje się przy wartościach niższych niż 17,5 kg/m2. Jest więc bardzo prawdopodobne, że cierpisz na anoreksję. Dość znaczące jest to, że co prawda ,,akceptujesz siebie w pełni" ale, jak rozumiem, pod warunkiem, że nie przytyjesz. Tymczasem zdecydowanie powinnaś przytyć kilka kilogramów (do np. 52-53 kg).
Jeśli tego nie akceptujesz, powinnaś przeczytać artykuły na temat anoreksji, jej powikłań i leczenia w naszym serwisie i zgłosić się do psychiatry.
Twoja dieta zawiera zbyt małą ilość kalorii oraz produktów bogatych w żelazo.
Wskazane jest wykonanie badań laboratoryjnych (morfologia krwi i poziom żelaza), aby sprawdzić, czy nie masz anemii.

Serdecznie pozdrawiam