Czy ze zbyt gęstą krwią można wrócić na siłownię?

Witam. Mój partner od pół roku walczy z zagesta krwią. Jest to choroba genetyczna. Doszło już do zakrzepicy żył wątrobowych i długiego pobytu w szpitalu. Jest już lepiej. Przyjmuje codziennie leki rozrzadzajce krew. Co jakiś czas bada jej gęstość. Zrezygnował z aktywności fizycznej. A bardzo chciałby wrócić na siłownię do jakichkolwiek ćwiczeń z ciężarami. Czy jest to możliwe? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

Powyższe pytanie najlepiej skierować do lekarza prowadzącego, który dokładnie zna przebieg choroby Pani partnera i ma wystarczająco dużo informacji na temat wyników badań i ryzyka uprawiania sportu.

Pozdrawiam serdecznie.