Czy zęby się do końca nie zejdą?

Dzień dobry. Czy przez "nieregularny" - lekko kwadratowy kształt zębów jest możliwość, że zęby się do końca nie zejdą? Noszę aparat ortodontyczny (górny łuk) 2 lata z czego zęby jedynie zeszły się przy dziąsle a nizej nadal widać diastemę, mimo tego pani ortodontka chciała zdjąć aparat w przeciągu najbliższych miesięcy.

Dzień dobry,

jeżeli to Panu przeszkadza można zmienić kształt zębów poprzez lekkie zeszlifowanie powierzchni stycznych (stripping). Proszę jednak pamiętać, że obecnie aparat zaburza pełen obraz, a odpowiednia proporcja przestrzeni stycznej (tam gdzie zęby się kontaktują) do przestrzeni międzyzębowej (określona przez Pana jako diastema) musi zostać zachowana. To co teraz wydaje się brakiem kontaktu między zębami może po zdjęciu aparatów stałych być typowym miejscem kontaktu

Pozdrawiam,
Katarzyna Brykczyńska-Wcisło