Czy żelazo można popić naparem z siemienia lnianego?

Witam, Czy można żelazo popijać siemieniem lnianym? Dzięki niemu nie mam bólu brzucha i mdłości po zażyciu żelaza. Czy siemię ma wpływ na wchłanianie żelaza? Jeżeli siemię ma wpływ na to, to czy mogę przynajmniej zażyć żelazo rano po śniadaniu? Proszę o informację, które z preparatów żelaza dostępnych na rynku jest w miarę znośnie dla żołądka. Sorbifer Durules-bardzo żle go toleruję,

Lek. Tomasz Budlewski

a jaki jest poziom żelaza? jaka hemoglobina? wielkość krwinki? wskazana wizyta u lekarza prowadzącego leczenie, wybór preparatu zależy od wielu kwestii