Czy zerwać kontakt z przyjacielem?

Jestem zazdrosny o kolegę. Mamy po 33 lat tego samego serdecznego 36l przyjaciela, z którym znamy się kilka lat. Często wraz z kolegą odwiedzamy naszego przyjaciela (w innych terminach) i kolega może więcej u niego niż ja. Kiedy przywozi mnie do siebie, to robi to wieczorem, dyskretnie by sąsiedzi nie widzieli, a tamten kolega może rano, w dzień nawet krzyczeć na klatce schodowej. Nasz przyjaciel to straszny bałaganiarz i brudas i kolega często jak przyjeżdza sprząta mu w domu, jestem pedantem i przeszkadza mi bałagan. Kiedy proponuję że pomogę mu posprzątać czy chcę się za coś brać ma pretensje i się denerwuje na mnie.Gdy spotykam się z przyjacielem na picie (mimo twardej głowy do alkoholi w tym wódki) mi zawsze proponuje tylko jedno piwo, a z tamtym kolegą pije różne trunki w dużych ilościach. Tamten kolega może zostawać u naszego przyjaciela tyle dni ile chce. Ja natomiast muszę na drugi dzien z rana opuścić jego dom. Próbowałem już nawet zerwać z kolegą i pezyjacielem kontakt ale już wtedy ogarniał mnie cholerny żal i robiło się przykro. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, czy próbować odsunąć się od nich czy kontynuować znajomość? Co ogólnie zrobić w takiej sytuacji?

Skoro jest Pan zazdrosny, to znaczy, że Panu zależy na przyjacielu, a skoro Panu zależy, to może warto porozmawiać z nim o tym, co Pan czuje w związku z relacją przyjaciela z kolegą. Albo na próbę rzucić, że tamten kolega może to i tamto, a Pan nie może i jak to tak i dlaczego. Rozumiem, że na obecnym etapie może to być trudne i wiązać się z lękiem przed obnażeniem uczuć a nawet upokorzeniem. W niektórych środowiskach (a nawet wielu) zazdrość o kolegę w kontekście przyjaźni męsko męskiej może być trudnym doświadczeniem ze względu na obawy przed posądzeniem o niemęskość, emocjonalność, miękkość, a niekiedy homoseksualizm. Jednak to, że Pan przeżywa tego rodzaju emocje i ma ich świadomość jest dużym zasobem i świadczy o Pana wrażliwości, którą może Pan wykorzystać na swoją korzyść. Możliwe, że rozmowa na ten temat otworzy przed Wami nową jakość relacji.