Czy zerwać z chłopakiem dla jego dobra?

Chlopak ma mi za zle ze okazuje uczuc. 7lat chorowalam na depresje,mam stwierdzone zab.os.borderline,chodze tez na terapie.Jednak wszystko coraz szybciej sie niszczy.Postepy w ter.sa wolne,czuje sie winna,bo chlopak cierpi.Jestem spieta czuje sie gorzej.Wole umrzec niz go ranic,sama ze soba sie mecze.Jestem zimna emocjonalnie.Czy zerwac z nim dla jego dobra?On stara sie zrozumiec ale nie daje rady.Moze wziac go na terapie(beh-pozn) by terapeutka wyjasnila mu moje postepowanie?Mnie nie rozumie...

Proszę skonsultować swój stan z psychiatrą a postępy w terapii omówić z psychologiem. Pani stan jest poważny, drogą internetową więcej niestety nie pomogę.

Witam, to bardzo dobrze że podjęła Pani terapię, zaangażował się w nią i korzysta z niej. Pani list świadczy o tym, że nie jest Pani "zimna emocjonalnie", a wręcz przeciwnie - że bardzo Pani tę trudną sytuację przeżywa i potrafi się Pani wczuć w uczucia swojego partnera. Być może warto jemu pozostawić decyzję, czy chce z Panią być. Dlaczego miałaby Pani decydować za niego? Warto też Pani uczucia i myśli w relacji z chłopakiem omawiać na terapii - to może być bardzo wartościowy terapeutycznie materiał. Pozdrawiam